Organisation

Medarbejdere og bestyrelsen

Administrativt personale

Peter Westphael

Peter Westphael

Teaterleder

peter@randersegnsteater.dk
Tlf.: 87 10 19 02

Tine Eibye

Tine Eibye

Producent

 tine@randersegnsteater.dk
Tlf: 87 10 19 03

 

Jette Borup

Jette Borup

Administrator

Jette@randersegnsteater.dk
Tlf.:87 10 19 07

Karin Misser

Karin Misser

Projekt- og produktionsleder

karin@randersegnsteater.dk
Tlf.: 87 10 19 01

Tanja Bundgaard

Tanja Bundgaard

Administration & Billetsalg

tanja@randersegnsteater.dk
Tlf.: 87 10 19 00

Ania Rasmussen

Ania Rasmussen

Sekretær

ania@randersegnsteater.dk

 

Martin Gundesen

Martin Gundesen

PR- og kommunikationsansvarlig

martin@randersegnsteater.dk  
Tlf: 87 10 19 04 / 20 61 01 26

 

Palle Bach Petersen

Palle Bach Petersen

Grafisk designer

palle@randersegnsteater.dk  
Tlf: 87 10 19 00

 

Mette Bjærge

Mette Bjærge

Projektleder

mette@randersegnsteater.dk  
Tlf: 87 10 19 00

 

Kunstnerisk personale

Lisbeth Knopper

Lisbeth Knopper

Skuespiller, dramatiker, Instruktør

lisbeth@randersegnsteater.dk
Tlf.: 87 10 19 00

Kurt Bremerstent

Kurt Bremerstent

Skuespiller, instruktør, scenegraf

kurt@randersegnsteater.dk
Tlf.:87 10 19 00

Nanni Lorenzen

Nanni Lorenzen

Skuespiller, dramainstruktør

 nannilorenzen@gmail.com

 

Sus Haugland

Scenograf

sushaugland@gmail.comk  
87 10 19 04

 

Teknisk personale

Chris Nilsen

Chris Nilsen

Teknisk chef

chris@randersegnsteater.dk
Tlf.: 26 16 18 26

Bjarke Jensen

Bjarke Jensen

Tekniker

 bjarke@randersegnsteater.dk

Tommy Villadsen Søgaard

Tommy Villadsen Søgaard

Bar- og foyeransvarlig

tommy@randersegnsteater.dk
Tlf.: 87 10 19 00

Flemming Christensen

Flemming Christensen

Servicemedarbejder

fc@randersegnsteater.dk
Tlf.:87 10 19 00

Bestyrelsen

Jes Weye Grønbæk

Jes Weye Grønbæk

Formand

Advokat, Ret&Råd Randers

Aase Klith

Aase Klith

Bestyrelsesmedlem

Bibliotekar, Randers Bibliotek

Jan Warrer

Jan Warrer

Bestyrelsesmedlem

Salgsdirektør, Grundfos

Søren Pagter

Bestyrelsesmedlem

Leder af Fotouddannelsen, DMJX

Anne Line Svelle

Bestyrelsesmedlem

Leder af Børnekulturhuset, Aarhus

Anders Buhl-Christensen

Anders Buhl-Christensen

Bestyrelsesmedlem

Byrådsmedlem (V), Randers
formand for Børne- og familieudvalget

Steen Bundgaard

Steen Bundgaard

Bestyrelsesmedlem

Byrådsmedlem (A), Randers
Formand for Skole- og uddannelsesudvalget

Ved at bruge hjemmesiden accepterer du brugen af cookies mere information

Cookie indstillingerne på denne hjemmeside er aktiveret for at give dig den bedste oplevelse. Hvis du fortsætter med at bruge hjemmesiden uden at ændre dine cookie indstillinger eller du klikker Accepter herunder, betragtes dette som din accept

Luk