Personale

Teatrets personale og teatrets bestyrelse

Administrativt personale

Peter Westphael

Peter Westphael

Teaterleder

peter@randersegnsteater.dk
Tlf.: 87 10 19 02

Tine Eibye

Tine Eibye

Producent

 tine@randersegnsteater.dk
Tlf: 87 10 19 03

 

Kristina Begtrup Pedersen

Kristina Begtrup Pedersen

Administrationschef

kristina@randersegnsteater.dk
Tlf.:87 10 19 07
mobil: 30 80 91 76

Karin Misser

Karin Misser

Projekt- og produktionsleder

karin@randersegnsteater.dk
Tlf.: 87 10 19 01

Tanja Bundgaard

Tanja Bundgaard

Administration & Billetsalg

tanja@randersegnsteater.dk
Tlf.: 87 10 19 00

Ania Rasmussen

Ania Rasmussen

ania@randersegnsteater.dk

 

Martin Gundesen

Martin Gundesen

PR- og kommunikationsansvarlig

martin@randersegnsteater.dk  
Tlf: 87 10 19 04 / 20 61 01 26

 

Kunstnerisk personale

Lisbeth Knopper

Lisbeth Knopper

Skuespiller, dramatiker, Instruktør

lisbeth@randersegnsteater.dk
Tlf.: 87 10 19 00

Nanni Lorenzen

Nanni Lorenzen

Skuespiller, dramainstruktør

 nannilorenzen@gmail.com

 

Kurt Bremerstent

Kurt Bremerstent

Skuespiller, instruktør, scenegraf

kurt@randersegnsteater.dk
Tlf.:87 10 19 00

Sus Haugland

Sus Haugland

Scenograf

sushaugland@gmail.comk  
87 10 19 04

 

Teknisk personale

Chris Nilsen

Chris Nilsen

Teknisk chef

chris@randersegnsteater.dk
Tlf.: 26 16 18 26

Bjarke Jensen

Bjarke Jensen

Tekniker

 bjarke@randersegnsteater.dk

 

Flemming Christensen

Flemming Christensen

Servicemedarbejder

fc@randersegnsteater.dk
Tlf.:87 10 19 00

Minna Elkjær Ovesen

Minna Elkjær Ovesen

PR- og kommunikationsansvarlig

minna@randersegnsteater.dk  
28 26 43 88

 

BESTYRELSESFORMAND

Jes Weye Grønbæk

BESTYRELSESMEDLEM

Aase Klith

BESTYRELSESMEDLEM

Jan warrer

BESTYRELSESMEDLEM

Steen Bundgaard

BESTYRELSESMEDLEM

Søren Pagter

BESTYRELSESMEDLEM

Anne Line Svelle

BESTYRELSESMEDLEM

Anders Buhl Christensen

Ved at bruge hjemmesiden accepterer du brugen af cookies mere information

Cookie indstillingerne på denne hjemmeside er aktiveret for at give dig den bedste oplevelse. Hvis du fortsætter med at bruge hjemmesiden uden at ændre dine cookie indstillinger eller du klikker Accepter herunder, betragtes dette som din accept

Luk