Medarbejdere

Peter Westphael
Teaterleder

Tel.nr.: 87 10 19 02

Email: peter@randersegnsteater.dk

Tine Eibye
Producent/leder af Talentskolen

Tel.nr.: 87 10 19 03

Email: tine@randersegnsteater.dk

Karin Ravn Misser
Produktionsleder

Tel.nr.: 87 10 19 01

Email: karin@randersegnsteater.dk

Martin Gundesen
Pr- og kommunikationsansvarlig

Tel.nr.: 87 10 19 04

Email: martin@randersegnsteater.dk

Palle Bach Pedersen
Grafisk designer/bygger

Tel.nr.: 87 10 19 00

Email: palle@randersegnsteater.dk

Jette Borup
Administrator

Tel.nr.: 87 10 19 07

Email: Jette@randersegnsteater.dk

Tanja Bundgaard
Bogholder/billetsalg

Tel.nr.: 87 10 19 00

Email: tanja@randersegnsteater.dk

Ania Rasmussen
Sekretær/billetsalg

Tel.nr.: 87 10 19 00

Email: ania@randersegnsteater.dk

Kurt Bremerstent
Skuespiller/instruktør/scenograf

Tel.nr.: 87 10 19 00

Email: kurt@randersegnsteater.dk

Lisbeth Knopper
Skuespiler/dramatiker/instruktør

Tel.nr.: 87 10 19 00

Email: lisbeth@randsersegnsteater.dk

Nanni Lorenzen
Skuespiller

Tel.nr.: 87 10 19 00

Email: nannilorenzen@gmail.com

Chris Nielsen
Teknisk chef

Tel.nr.: 26 16 18 26

Email: chris@randersegnsteater.dk

Bjarke Jensen
Tekniker

Tel.nr.: 87 10 19 00

Email: bjarke@randersegnsteater.dk

Tommy Villadsen Søgaard
Bar- og foyeransvarlig

Tel.nr.: 87 10 19 00

Email: tommy@randersegnsteater.dk

Flemming Christensen
Servicemedarbejder

Tel.nr.: 87 10 19 00

Email: fc@randersegnsteater.dk

Bestyrelsen

JES WEYHE GRØNBÆK
Formand
Advokat, Ret&Råd Grønbæk&Huuse

AASE KLITH
Bestyrelsesmedlem
Bibliotekar, Randers Bibliotek

JAN WARRER
Bestyrelsesmedlem
Administrerende direktør, Grundfos DK A/S

SØREN PAGTER
Bestyrelsesmedlem
Leder af Fotouddannelsen, DMJX

ANNE LINE SVELLE
Bestyrelsesmedlem
Leder af Børnekulturhuset, Aarhus

ANDERS BUHL-CHRISTENSEN
Bestyrelsesmedlem
Byrådsmedlem (V), Randers
formand for Børne- og familieudvalget

STEEN BUNDGAARD
Bestyrelsesmedlem
Byrådsmedlem (A), Randers
Formand for Skole- og uddannelsesudvalget